Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016

W piątek, 24 czerwca 2016 r.,  odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016  w Akademickim Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie Wielkopolskim.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: prof. Elżbieta Skorupska-Raczyńska, Rektor PWSZ im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, dr Przemysław Słowiński, prorektor ds. studenckich, Roman Gawroniak, kanclerz uczelni, Roman Sondej, Dyrektor Generalny Urzędu Wojewódzkiego, Marcin Cyganiak, wicestarosta powiatu gorzowskiego, przedstawiciele klubów sportowych:  AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski z prezesem Ireneuszem Madejem i trenerem Dariuszem Maciejewskim oraz członkowie ZKS Stilon Gorzów, dyrektor Biblioteki Głównej, Sławomir Jach, dyrektor  Ośrodka Edukacyjnego „Czym skorupka za młodu” Marta Wawrzyniak, przewodniczący Rady Rodziców, Krzysztof Goral. W spotkaniu udział wzięli także nauczyciele, uczniowie i ich rodzice oraz pracownicy administracyjni gimnazjum.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego stała się okazją do podsumowania minionych 10 miesięcy. W swoim przemówieniu dyrektor AGMS Renata Janicka-Szyszko mówiła o działalności szkoły, współpracy z PWSZ im. Jakuba z Paradyża i klubami sportowymi. Przedstawiła sukcesy Uczniów w ostatnim roku szkolnym: finały Mistrzostw Polski koszykarek, II miejsce w Okręgowej Lidze Trampkarzy, powołania do kadry Polski koszykarek, powołania do kadry województwa piłkarzy, wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur, tytuł laureata w miejskim konkursie „Gorzów miastem przyjaznym dla aktywnych dzieci”.

Podsumowanie roku szkolnego stało się też okazją do nagrodzenia najlepszych uczniów, którzy otrzymali stypendia za wyniki w nauce i w sporcie oraz nagrody rzeczowe. Rodzicom najlepszych uczniów wręczone zostały listy gratulacyjne.

Na zakończenie uroczystości uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym podsumowali minione dni i pokazali swoje talenty – nie tylko sportowe