Dyrekcja

Renata Janicka-Szyszko – dyrektor Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego

Mgr filologii polskiej, od 1992 roku pracuje jako nauczyciel j. polskiego, od 1995 w III LO w Gorzowie Wielkopolskim a od 2014 w Akademickim Liceum Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie Wielkopolskim i jako asystent w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Ukończyła studia podyplomowe z zarządzania oświatą, w latach 2007 – 2014 wicedyrektor III LO w Gorzowie Wielkopolskim. Od 2014 roku dyrektor Akademickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie Wielkopolskim Nauczyciel dyplomowany, egzaminator i weryfikator egzaminu maturalnego, ekspert ds. awansu zawodowego wpisany na listę Ministerstwa Edukacji Narodowej. Stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w różnorodnych kursach i szkoleniach.
Od wielu lat współpracuje z wydawnictwami edukacyjnymi, czego rezultatem są publikacje dla uczniów i nauczycieli:
• scenariusze zajęć wychowawczych wydane przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne („Edukacja medialna”, „Komunikacja w szkole”, „Trudne tematy”).
• przewodniki metodyczne dla nauczycieli (wydawnictwo Operon),
• scenariusze zajęć z j. polskiego dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych (wydawnictwo Operon),
• podręczniki do j. polskiego – zakres podstawowy i rozszerzony – dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych (seria „Odkrywamy na nowo” Wydawnictwa Pedagogicznego Operon).
• ćwiczeniowe arkusze maturalnych dla Wydawnictwa Pedagogicznego Operon.
Autorka artykułów z zakresu językoznawstwa. Autorka innowacji pedagogicznej „Bliżej teatru”. Liczne nagrody dyrektora i nagroda Prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego. Wyróżniana wielokrotnie w różnych konkursach dla nauczycieli na scenariusze i projekty edukacyjne, w tym m.in. I miejsce w konkursie MEN na program nauczania języka polskiego w szkole ponadgimnazjalnej i III miejsce w konkursie MEN na program nauczania wiedzy o kulturze.