Lekcja WOS-u w siedzibie starostwa powiatowego

21 kwietnia 2016 w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie klasa druga na zaproszenie Pana wicestarosty Marcina Cyganiaka odwiedziła starostwo powiatowe w Gorzowie Wielkopolskim. Podczas wizyty w urzędzie z uczennicami przywitała się starosta gorzowski Pani Małgorzata Domagała. W towarzystwie Pana wicestarosty oraz Pani sekretarz Wioletty Grzędy zwiedziłyśmy budynek starostwa powiatowego: salę sesyjną, biuro rady powiatu gorzowskiego, wydział komunikacji  i sekretariat. Sekretarz powiatu  wyjaśniła uczennicom zasady funkcjonowania starostwa oraz charakterystykę pracy w urzędzie. Szczególne zainteresowanie wzbudził wydział komunikacji, w którym uczennice dowiedziały się jakie formalności należy załatwić, aby otrzymać prawo jazdy. W spotkaniu uczestniczył też Pan  skarbnik powiatu Marek Szabat, który opowiedział o zrealizowanych i planowanych inwestycjach oraz wręczył uczennicom koszulki powiatu gorzowskiego.