DZIEŃ OTWARTY – RELACJA

W sobotę, 23 kwietnia gościliśmy w naszej szkole kandydatów do klasy pierwszej gimnazjum i ich rodziców. W czasie spotkania o koncepcji pracy szkoły, organizacji nauki i treningów opowiadali: prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej imienia  Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim dr P. Słowiński,  dyrektor Akademickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, p. R. Janicka-Szyszko, przewodniczący Rady Rodziców, p. K. Goral, członek zarządu  Klubu AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski, p. R. Sondej, prezes ZKS Stilon Gorzów, p. M. Stanisławski.  Później wszyscy uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w wycieczkach po szkole. Mogli obejrzeć pomieszczenia, w których odbywają się lekcje, porozmawiać z uczniami o tym, jak minęło kilka miesięcy nauki w klasie pierwszej, porozmawiać z nauczycielami. Dowiedzieli się również, jak wygląda nauka w gimnazjum, obserwowali projekty z chemii, fizyki i historii przygotowane przez uczennice klasy drugiej, oglądali wystawę prac wykonanych w ramach zajęć artystycznych. Mogli również dowiedzieć się o działalności Samorządu Uczniowskiego. Niezwykłe zainteresowanie wzbudziły stanowiska, na których nauczyciele opowiadali o swoich niezwykłych pasjach sportowych. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich predyspozycji w poszczególnych dziedzinach. Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki otrzymał prezent na pamiątkę tego dnia.

Wszystkim życzymy powodzenia w czasie testów sprawnościowych  i w kolejnym procesie rekrutacji.