Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 r. odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego Akademickim Liceum Mistrzostwa Sportowego.

W inauguracji udział wzięli zaproszeni goście: prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska, Rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, prof. dr hab. P. Leszczyński, prorektor ds. nauki, R. Gawroniak, kanclerz uczelni, S. Jach, dyrektor Biblioteki Głównej Uczelni, R. Sondej, wiceprezes AZS AJP Gorzów Wielkopolski, K. Olechnowicz, prezes ZKS Stilon Gorzów, rodzice, kadra dydaktyczna i pracownicy administracyjni szkoły  a przede wszystkim uczniowie. Oficjalnie rok szkolny rozpoczęła prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska, Rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża.

Naukę w Akademickim Liceum Mistrzostwa Sportowego  kontynuują uczniowie klas drugich oraz klas trzecich AGMS, które zostało włączone do liceum oraz rozpoczynają uczniowie klas pierwszych.

W czasie uroczystości wyróżnieni zostali uczniowie liceum, którzy w czasie rekrutacji osiągnęli najlepsze wyniki: Ewelina Śmiałek, Joanna Kobylińska, Martyna Sierocińska, Matylda Kubacka, Bartłomiej Dziduch, Marcin Szczęch, Marcel Snowyda, Gracjan Krasucki, Jakub Siudek. Wyróżnionym uczniom legitymacje szkolne i upominki wręczyła prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska.

Dyrektor szkoły, Renata Janicka-Szyszko podziękowała pracownikom szkoły i Uczelni za przygotowanie szkoły do nowego roku szkolnego a uczniom życzyła  jak najlepszego wykorzystania możliwości rozwijania sportowych i naukowych pasji. Pani dyrektor podkreśliła, że w bieżącym roku szkolnym naukę w klasie pierwszej podjęli przede wszystkim  absolwenci Akademickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, ale także absolwenci innych szkół z woj. lubuskiego a także spoza województwa, z woj. mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego czy zachodniopomorskiego. W szkole uczą się również uczniowie z innych zakątków kraju: woj. dolnośląskiego, łódzkiego, mazowieckiego, małopolskiego, wielkopolskiego i pomorskiego.

Po oficjalnym rozpoczęciu uczniowie wzięli udział w spotkaniach z wychowawcami.