Narodowe Czytanie – Stefan Żeromski „Przedwiośnie”

7 września uczniowie Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego mieli okazję przekonać się, że czytanie klasyki literatury wcale nie musi być nudne. Na szkolną akcję Narodowego Czytania – bo rzecz jasna o niej mowa – odczytać fragment Przedwiośnia Stefana Żeromskiego przybyło pięcioro gości: prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska, Jacek Dreczka – redaktor TVP Gorzów, Daniel Rutkowski – spiker Radia Gorzów oraz  sportowcy: Paula Duchnowska i Michał Chyrek. Wszyscy zostali przywitani przez uczniów gromkimi brawami. Lektorzy w sposób wyjątkowy i oryginalny przeczytali opowieść o szklanych domach. Czytane fragmenty skłoniły do refleksji i pobudziły wyobraźnię uczestników spotkania. Można stwierdzić z przekonaniem, że tak wyjątkowa lektura Przedwiośnia nakłoni niejednego ucznia do przeczytania całości.

PS Warto nadmienić, że o naszej akcji zrobiło się głośno w mediach. Materiał z przebiegu uroczystości można było obejrzeć chociażby w TVP Gorzów oraz ogólnopolskiej stacji TVP Info, a także w programie Teleexpress Extra!