Otrzęsiny w Akademickim Liceum Mistrzostwa Sportowego

W czwartek 5 października 2017 po raz pierwszy w historii naszych szkół odbyły się otrzęsiny uczniów klas pierwszych licealnych, które zorganizował Samorząd Uczniowski AGMS z pomocą klasy 3A.

W skład jury weszli zarówno nauczyciele jak i uczniowie: pani Małgorzata Goszczyk, pan Łukasz Hiszpański, Lidia Madej i Michał Walkiewicz. Pierwszoklasiści byli podzieleni na 7 grup składających się z dziewcząt i chłopców. Cała impreza wymagała dużego dystansu do siebie, a konkurencje oceniano z przymrużeniem oka. Dziewczęta przebrały się za mityczne stworzenia (królowały jednorożce) a chłopcy wcielili się w… księżniczki w zwiewnych sukienkach . O główną nagrodę rywalizowały: Obślizgłe Trampki, Spocone Dresy, Sflaczałe Piłki, Zgniłe Sznurówki, Tłuste Loczki, Sztywne Getry, a zwycięską grupą okazały się Luźne Majty.

Wszystkie drużyny musiały poradzić sobie z zadaniami umysłowymi, manualnymi i ruchowymi. Był quiz, czytanie lektury, budowanie wieży z zapałek i piramidy z zawodników, wyścigi par połączonych sznurówkami i taniec z balonami. Przetestowano zatem pamięć, kreatywność oraz pracę w zespole naszego narybku. Wszyscy bawili się doskonale a nowi uczniowie okazali się godnymi wstąpienia w szeregi społeczności naszej Szkoły.

Opiekun SU

Barbara Jagielska