WIZYTA KOSZYKARKI CASSANDRY BROWN

29766e2a37e979b18d18c428ff9c5aba_XLWe wtorkowe popołudnie 8. marca spotkaliśmy się w naszej szkole z kanadyjską koszykarką Cassandrą Brown.

Zawodniczka ta od sierpnia ubiegłego roku mieszka w Gorzowie Wielkopolskim, ponieważ podpisała z naszą drużyną dziesięciomiesięczny kontrakt.

Cassandra bardzo zajmująco opowiadała o swojej sportowej karierze, o nauce w Portland University i treningach, którymi jej życie jest wypełnione od dobrych 15 lat. Podkreślała
w swojej wypowiedzi, jakie to ważne wierzyć w to, co się robi i być konsekwentnym, tzn. wytrwale dążyć do celu. Zaimponowała naszym uczniom, mówiąc o swoim ubiegłorocznym nie lada wyczynie, jakim było wygranie State Farm Three-Point Championship: relacja do obejrzenia na YouTube.

Spotkanie to dało naszym uczniom nie tylko możliwość poznania fantastycznej sportsmenki, ale także szansę na rozmowę w języku angielskim i była to szansa wykorzystana. Uczniowie
i nauczyciele zadali Cassandrze wiele pytań i na wszystkie uzyskali ciekawe odpowiedzi, co najważniejsze- w pełni dla nich zrozumiałe. Rozmowa toczyła się wokół sportu i kanadyjskiej edukacji, co oczywiste, ale nie zabrało też pytań o muzykę, zainteresowania, jedzenie oraz… znajomość języka polskiego. Cassandra wyznała, że jej ulubionym polskim daniem jest żurek i policzyła do pięciu. To już coś!

Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie!