Konferencja Curie Talks

W czwartek 25.02. dwunastu uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycielki języka angielskiego p. Magdaleny Markowskiej udało się do II Liceum Ogólnokształcącego im M. Skłodowskiej-Curie na konferencję Curie Talks.

Konferencja ta poświęcona była pasjom młodych ludzi- licealistów i gimnazjalistów- i oni sami tego dnia o swoich zainteresowaniach opowiadali w języku angielskim.

DSC_0033

Konferencję rozpoczęła p. Barbara Basińska, mówiąc niezwykle zajmująco o potrzebie słuchania samego siebie. Głos po niej zabrał Prezydent Gorzowa Wlkp. p. Jacek Wójcicki, który mówił uczniom o tym, że zawsze jest coś, co się opłaca i coś, co warto i że w życiu trzeba być odważnym. „ Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać”- mówił za Waltem Disneyem. Naszą młodzież zauroczył wyznaniem o swojej pasji prowadzenia ciężarówki. Uczennica II LO Maja Pieczyńska opowiedziała historie trzech Wielkich XX wieku, których do sukcesu poprowadziła wyboista droga porażek: Alberta Einsteina, Walta Disneya i Michaela Jordana. Jako ostatni w części powitalnej głos zabrał dr PrzemyDSC_0032sław Pieczyński , który mówił o potrzebie odnalezienia swojej drogi i byciu w tym elastycznym, bo „życie to improwizacja, ale trzeba być na tak”.

Następnie przyszła pora na wystąpienia w języku angielskim. Wysłuchaliśmy opowieści dwóch uczniów II LO i musieliśmy opuścić mury szkoły, wzywała nas proza życia. Dziękujemy organizatorom konferencji za bardzo miłe, życzliwe przyjęcie i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy. Jesteśmy na tak.

    DSC_0031