Dzień Nauczyciela

Tradycyjnie 14 października to święto nauczycieli.

I w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Nauczyciela. Dzień rozpoczął się od uroczystej akademii. Uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem pani Magdy Markowskiej przygotowali program artystyczny, w którym refleksje dotyczące trudu pracy nauczycielskiej przeplatały się z humorystycznym spojrzeniem na szkolną rzeczywistość. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali swoje talenty recytatorskie i wokalne. Okazało się, że są nie tylko zdolnymi sportowcami, ale i utalentowanymi artystami. Z kolei zdolnościami plastycznymi wykazały się uczennice klasy drugiej, które podarowały wszystkim nauczycielom własnoręcznie wykonane zakładki do książek.

Dzień nauczyciela świętowany był również na sportowo. Odbyły się rozgrywki drużyn mieszanych (po jednym uczniu z każdej klasy + jeden nauczyciel) w piłkę nożną. Niezwykłym elementem gry był wymóg kozłowania piłek przez wszystkich zawodników! Zabawa była świetna. Okazało się, że piłkarze potrafią kozłować a koszykarki grać w piłkę nożną!