„Zgaś ryzyko, a nie życie”

14 października w murach naszej szkoły gościliśmy strażaków z Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Głównym celem spotkania było poznanie zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego. I uczniowie, i nauczyciele mogli dowiedzieć się, jak zapobiegać pożarom i jak zachowywać się w czasie akcji ewakuacyjnej. Przedstawiona została również praca strażaków. W drugiej części spotkania odbyły się zajęcia praktyczne z zakresu pierwszej pomocy (w tym ewakuowanie z samochodu osoby nieprzytomnej). Uczniowie mieli możliwość również obejrzeć sprzęt gaśniczy, zmierzyć się z wężem strażackim, wypróbować sprzęt do cięcia metalu.

Zajęcia stały się okazją do poszerzenia wiedzy i umiejętności uczniów. Wszyscy byli pod wrażeniem kompetencji strażaków, którzy zajęcia prowadzili.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Państwowej Straży Pożarnej, a zwłaszcza kapitanowi Dariuszowi Szymurze, za wizytę w naszej szkole!