List prof. nadzw. dr hab. Elżbiety Skorupskiej-Raczyńskiej Rektor PWSZ im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim

Z dużym zadowoleniem przyjęłam inicjatywę klubu AZS PWSZ w Gorzowie Wielkopolskim zmierzającą do utworzenia Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jakuba z Paradyża od zawsze wspierała działalność klubu koszykarskiego. Razem przeżywaliśmy porażki drużyny, razem cieszyliśmy się też ze zwycięstw i kolejnych sukcesów.

Dlatego nasza Uczelnia zaangażowała się w utworzenie gimnazjum, w którym uczennice rywalizujące w „Mini basket lidze” będą mogły połączyć naukę z doskonaleniem koszykarskich umiejętności pod okiem trenerów współpracujących z ekstraligowym klubem.

Akademickie Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego rozpocznie działalność 1 września b.r. Dla potrzeb szkoły oddajemy odrębny budynek z dobrze wyposażonymi salami dydaktycznymi, salę gimnastyczną oraz internat. Nad wychowaniem i kształceniem czuwać będą pracownicy dydaktyczni naszej Uczelni oraz kadra trenerska klubów. W planach mamy też kontynuację kształcenia na poziomie ponadgimnazjalnym.

Wyrażam nadzieję, że przygotowana oferta edukacyjna umożliwi adeptkom żeńskiej koszykówki i młodym pasjonatom piłki nożnej zdobycie takich umiejętności, które bez względu na osiągnięcia sportowe pozwolą na odnalezienie „swojej drogi” w dorosłym życiu.

prof. nadzw. dr hab.
Elżbieta Skorupska-Raczyńska