Pierwsze kandydatki na przyszłe mistrzynie odwiedziły szkołę

16 maja br. w Auli PWSZ w Gorzowie Wielkopolskim przy ul.F.Chopina odbyło się pierwsze spotkanie rekrutacyjne z kandydatkami do Akademickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego. Spotkanie poprowadził Roman Sondej – Pełnomocnik Rektora PWSZ im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim ds. uruchomienia szkoły, któremu towarzyszyli trenerzy: Dariusz Maciejewski i Janusz Kopaczewski oraz sekretarz szkoły Edyta Iwańska.

Kandydatki, które przygodę z koszykówką rozpoczęły w szkole podstawowej, reprezentowały miasto Gorzów Wielkopolski oraz ościenne gminy: Bogdaniec, Deszczno i Kłodawa.

Zainteresowanym przedstawiono założenia organizacyjne oraz wizję rozwoju szkoły, omówiono plan nauczania i obsadę kadrową. W trakcie „sesji” pytań trenerzy i pełnomocnik z pełną życzliwością udzielali wyczerpujących odpowiedzi uczennicom i ich rodzicom. Sympatyczna atmosfera spotkania towarzyszyła nam również w trakcie zwiedzania budynku szkoły, stołówki i Hali Sportowej. Większość kandydatek z zadowoleniem przyjęła ofertę szkoły i zadeklarowała chęć podjęcia nauki w Akademickim Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego.

Wszystkie dziewczęta, które chciałyby połączyć naukę z czynnym uprawianiem koszykówki zapraszamy wraz z rodzicami do Hali Sportowej PWSZ w Gorzowie Wielkopolskim przy ul.F.Chopina na test sprawnościowy (wymagany strój sportowy), który odbędzie się 31 maja br. o godz.10.00. W tym dniu będzie można zwiedzić budynek szkoły, porozmawiać z trenerami i Pełnomocnikiem Rektora PWSZ im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim ds. uruchomienia szkoły.