Konsultacje Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji i Nauki z uczniami lubuskich szkół ponadpodstawowych

28 października 2022r. w Zespole Szkół Gastronomicznych w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się wojewódzkie konsultacje Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej z uczniami lubuskich szkół ponadpodstawowych.

Na to wydarzenie wybraliśmy si z naszą Panią Dyrektor Martą Wawrzyniak i razem reprezentowaliśmy Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego.

Całe wydarzenie zostało uroczyście rozpoczęte przez organizatorów spotkania oraz Lubuską Kurator Oświaty Panią Ewę Rawę. 

Głównym tematem konsultacji była „Szkoła XXI wieku”. Rozmawialiśmy o cybernetyce, a także o zdrowiu psychicznym młodzieży oraz organizowaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.  

Ciekawym doświadczeniem była dla nas możliwość wyrażenia własnego zdania na poruszane tematy. Oczywiście nie wszyscy chcieli dzielić się swoimi przemyśleniami, jednak nam udało się wnieść do debaty swoje przemyślenia. Na sali znalazło się również kilka osób, którzy byli ciągle aktywni i podzielili się z nami swoimi poglądami. Było to dla nas ciekawe doświadczenie.

Z chęcią ponownie wzięlibyśmy udział w podobnym wydarzeniu, gdyby nastała taka możliwość. Może nawet udałoby się zorganizować podobne wydarzenie u nas w szkole…

Alicja Paradowska kl. 4c

Ryszard Jeruzel 4d

http://