Kursokonferencja trenerów programu „Nauka, Sport, Przyszłość”

W hali AJP w Gorzowie odbyła się kursokonferencja dla trenerów programu „Nauka, Sport, Przyszłość”. W zajęciach prowadzonych przez trenera Janusza Kopaczewskiego brały udział również koszykarki uczące się w trzeciej klasie Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie, które uczestniczą w kursie na instruktora koszykówki.  Nasz klub jest prekursorem takiego rozwiązania w Polsce. Koordynatorem projektu z ramienia klubu jest trener Dariusz Maciejewski, który również prowadzi zajęcia z młodymi zawodniczkami.

Tematem sobotniego spotkania było omówienie bieżących zagadnień programu „Nauka, Sport, Przyszłość” oraz pokazanie zestawu ćwiczeń do wykorzystania w treningu bazującym na nauce i doskonaleniu techniki w koszykówce oraz umiejętności podejmowania decyzji w warunkach meczowych. W sobotnich zajęciach brały udział koszykarki z 6 klasy SP13 (trener Zbigniew Andersz).  – Zadaniem naszego klubu jest nie tylko wychowywanie zawodniczek, ale też dokształcanie trenerów i wychowanie nowego pokolenia trenerów z naszych koszykarek. Wiadomo, że nie wszystkie z nich spełnią swoje marzenia i cele gry zawodowo w koszykówkę, ale równie dobrze mogą zrealizować swoją pasję do tego sportu jako trener. W klubie cały czas potrzebujemy dobrych fachowców. Nasz program „Nauka, Sport, Przyszłość” cały czas się rozwija i potrzebujemy przeszkolonych osób do prowadzenia zajęć – powiedział trener Dariusz Maciejewski. 

trhttp://