Konkurs „Matematyka Bez Granic”

26 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale XXX Międzynarodowego konkursu „Matematyka Bez Granic”.

Celem konkursu „Mathématiques Sans Frontières” jest zbliżenie między krajami i miastami Unii Europejskiej, szkołami publicznymi i niepublicznymi, matematyką i językami obcymi. Finał Konkursu odbywa się w lutym w tym samym dniu i o tej samej godzinie we wszystkich szkołach, w których kształcą się uczestnicy konkursu z różnych krajów Europy. Gimnazjaliści rozwiązywali dziesięć, a licealiści trzynaście zadań, z których jedno napisane było w języku obcym. Odpowiedzi wysłane zostały do Komitetu Regionalnego, gdzie zostaną sprawdzone i ocenione.

Wyniki konkursu poznamy na przełomie maja i czerwca, ale już dziś wiemy, że wytrwałość, zaangażowanie i praca w zespole liczą się nie tylko na boisku, ale także w zawodach matematycznych.