Otrzęsiny 2018 w ALMS

W czwartek  18 października 2018 po raz drugi w historii naszej  szkoły  odbyły się otrzęsiny uczniów klas pierwszych licealnych, które zorganizował Samorząd Uczniowski ALMS z pomocą klas drugich. W skład jury weszli nauczyciele: pani Magdalena Markowska, pani Agata Jacko i pan Janusz Kopaczewski.

Pierwszoklasiści zostali podzieleni na 5 grup składających się z dziewcząt i chłopców.                 Cała impreza wymagała dużego dystansu do siebie, a konkurencje oceniano z przymrużeniem oka. Uczniowie przebrali się za kotki . O główną nagrodę rywalizowały: Koty Drapieżne , Koty Bezdomne, Koty Wyliniałe, Koty Zdziczałe, Arystokracja, a zwycięską grupą okazały się Koty Wyliniałe. Wszystkie drużyny musiały poradzić sobie z zadaniami umysłowymi, manualnymi i ruchowymi. Trzeba było zaprezentować scenkę, ułożyć historyjkę, odpowiedzieć na pytania dotyczące bajki, pokonać „urojony” tor przeszkód oraz zmierzyć się z akrobacyjną  zabawą. Zwieńczeniem imprezy był konkurs karaoke.

Przetestowano pamięć, kreatywność, muzykalność oraz pracę w zespole naszego dzielnego narybku. Wszyscy bawili się doskonale a nowi uczniowie okazali się godnymi wstąpienia w szeregi  społeczności naszej Szkoły.

Opiekun SU Barbara Jagielska