Dzień Edukacji Narodowej

12 października odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Organizatorami tego przedsięwzięcia był uczennice z klasy III a. W wydarzeniu uczestniczyło grono pedagogiczne Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego oraz uczniowie pozostałych klas.

Gimnazjalistki przygotowały na tę okazję prezentację dotyczącą historii powstania wspomnianego święta oraz zaprezentowały zwyczaje związane z obchodzeniem Dnia Nauczyciela w innych państwach. W drugiej części jedna z uczennic wcieliła się w rolę nauczyciela i w humorystycznej konwencji zaprezentowała rekwizyty, które są niezbędne w pracy dydaktycznej. Następnie przyszedł czas na podziękowania  i na słodkie upominki dla pracowników naszej szkoły. Uczennice z klasy IIIa własnoręcznie przygotowały dla nauczycieli słodkie pralinki oraz jabłka, do których dołączone były liściki z motywującymi aforyzmami. Zwieńczenie całej uroczystości stanowiło wręczenie „Oświatowych Oscarów”, czyli nagród dla pracowników szkoły. Nagrodzeni zostali:

W kategorii „Szef wszystkich szefów” – pani dyrektor Renata Janicka – Szyszko.
W kategorii „Kierownik zamieszania” – pani księgowa Joanna Nawrocka.
W kategorii „Sokole oko” – pani Małgorzata Młodzikowska
W kategorii „Chodząca encyklopedia” – pan Roman Sondej
W kategorii „Wulkan energii” – pani Małgorzata Młodzikowska.
W kategorii „ Pomocna dłoń” – pani Agata Jacko
W kategorii „Superman” – trener Karol Gliwiński.

Cała uroczystość upłynęła w miłej, pogodnej atmosferze. Uczniowie z radością wyrazili swoją wdzięczność za starania, jakich dokładają ich mentorzy, aby jak najlepiej przekazywać wiedzę, a nauczyciele opuścili tego dnia mury szkoły z poczuciem spełnienia w pracy, jaką wykonują.