Lekcja w bibliotece

W środę, 10 września, w czasie lekcji języka polskiego

uczennice I klasy wybrały się do Biblioteki Głównej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża. Towarzyszyła im polonistka,     dr Agnieszka Niekrewicz. Na początku dziewczyny znalazły się w sali konferencyjnej. Tam poznały Dyrektora Biblioteki, pana Sławomira Jacha i Kanclerza Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża, pana Romana Gawroniaka. Dowiedziały się,         w jaki sposób obsługuje się biblioteczny system informatyczny, tzn. jak szukać potrzebnych książek, zamawiać je i przedłużać. Następnie przeszły do wypożyczalni głównej, obejrzały regały z książkami               i stanowiska wypożyczania. Na koniec pierwszoklasistki zwiedziły magazyny biblioteczne. Po księgozbiorze oprowadziła je pani Roma Dziębowska. Zachwycone zbiorem książek gimnazjalistki miały możliwość wypożyczenia lektur.

Natalia Feliczak, kl. I