Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Życie byłoby nudne, gdyby nie zataczało kręgów. Przecież tak niedawno pożegnaliśmy stary rok szkolny, a dziś, 4 września, zainaugurowaliśmy nowy. Spotkaliśmy się całą społecznością szkolną, żeby uroczyście rozpocząć kolejny etap wytężonej pracy w szkole wylewania siódmych potów na parkiecie i na boisku. W przemówieniu inauguracyjnym Pani Dyrektor Marta Wawrzyniak powiedziała: Rozpoczęcie roku szkolnego to zawsze nowy początek, jakby kolejny rozdział w książce. Dziś te strony nowego rozdziału są jeszcze niezapisane. Życzymy sobie, aby to, co zapisze się na kartach historii tej szkoły w tym roku oraz to, co przypiszemy jako swoje osobiste osiągnięcia, było szczytem naszych umiejętności, było godne podziwu i pozostawiło miłe wspomnienia.

Dzisiejsza uroczystość to wydarzenie przełomowe dla pierwszoklasistów, którzy przekroczyli progi ALMS. Tym, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów w procesie rekrutacji, zostały wręczone legitymacje szkolne. Niech nauka w murach tej szkoły będzie dla nich przygodą i przyjemnością!

Prowadzące Małgosia Kaczmarczyk i Martyna Kędziora – uczennice klasy IIIa, nie zapomniały również o tegorocznych maturzystach, za których cała społeczność szkolna już dziś trzyma kciuki i życzy wytrwałości w dążeniu do zamierzonego celu.

Po chwilach powagi nastąpiło małe rozluźnienie. Zuzia Banasiewicz z klasy IIa i Agata Wilczewska z klasy IIIa, zaprezentowały dekalog ucznia, który, jak stwierdziły, może niejednemu pomóc przetrwać trudy życia uczniowskiego. Może warto zapamiętać choć jedną z porad: Nadmiar odpoczynku nigdy nikogo nie doprowadził do śmierci, a są tacy co z przepracowania umarli.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i, raz jeszcze, życzymy samych sukcesów w roku szkolnym 2023/2024!

Na relację z uroczystości zapraszamy na FB