Kurs na sędziego piłki nożnej

24 kwietnia 2023r. uczniowie ALMS klasy 3b uroczyście zakończyli udział w kursie na sędziego piłki nożnej, który był  zorganizowany przez Lubuski Związek Piłki Nożnej. Kurs był innowacją w skali kraju, ponieważ nasza szkoła jako pierwsza w województwie lubuskim brała udział w programie szkoleniowym.

Kurs obejmował część teoretyczną i praktyczną. Zajęcia z zakresu teoretycznego, realizowane były w siedzibie ALMS, prowadzone były przez Pana Dariusza Kuraszkiewicza – edukatora i egzaminatora Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Uroczystość zakończenia kursu prowadzona była przez dyrektora ALMS p. Martę Wawrzyniak i p. Krzysztofa Olechnowicza Prezesa ZKS Stilon. Uczniowie z rąk p. Zdzisława Czyrki – Wiceprezesa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej i p. Jana Sucheckiego – Przewodniczącego Lubuskiego Kolegium Sędziów, odebrali insygnia sędziowskie oraz słowa uznania.

Cieszymy się niezmiernie, że uczniowie ALMS otrzymali szansę na pozyskanie dodatkowych kwalifikacji, które otwierają naszym piłkarzom drzwi do świata sędziowskiego. Jak pisał J. Brown Junior „Najlepszym przygotowaniem na jutro jest dać z siebie wszystko już dziś”. Jesteśmy dumni z naszych młodych piłkarzy, którzy podjęli się tego wyzwania. Gratulujemy!

Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego reprezentowali uczniowie:

 1. Jakub Anczak
 2. Adrian Hamerla
 3. Jakub Jaśkiewicz
 4. Patryk Józwa
 5. Jakub Kaczor
 6. Jakub Knapp
 7. Oskar Krysiński
 8. Nikodem Matuszewski
 9. Michał Milewski
 10. Daniel Popucewicz
 11. Krzysztof Sawicki
 12. Jakub Szymaniuk
 13. Szymon Tuszyński
 14. Jakub Waszak

http://