Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Po raz pierwszy został on zainicjowany w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego (World Federation for Mental Health,). Początkowo Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego nie miał określonego charakteru. Za główne cele przyjęto upowszechnianie polityki zdrowia psychicznego oraz zwiększanie społecznej świadomości poprzez edukację społeczną w zakresie profilaktyki zaburzeń emocjonalnych i psychicznych a także wspieranie walki ze stygmatyzacją społeczną. Każdego roku Federacja wybiera do promowania nowy temat.

„Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem” – to hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

Z okazji tego ważnego momentu na terenie szkoły pojawiło się kilka ciekawostek dotyczących naszej psychiki, plakatów psychoedukacyjnych i innych treści szerzących świadomość o naszym zdrowiu psychicznym. Zbierajcie i łapcie tą wiedzę dla siebie! Im więcej tym lepiej! 19.10.2022 (środa) odbędzie się konkursu sprawdzający ile zapamiętaliście z przedstawianych do tego czasu różnych psychologicznych treści zarówno na terenie szkoły jak i na Vulcanie ! Bądźcie czujni i uważni! Dla najlepszych przewidziane nagrody 😉

http://