Nic dwa razy… Pożegnanie Absolwentów Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego

7 maja 2021, po raz ostatni, tegoroczni Absolwenci spotkali się z Dyrekcją, nauczycielami, trenerami i pracownikami Akademickiego Liceum, aby podziękować za trzy lata nauki i rozwoju fizycznego. Uroczystość miała osobliwy, jak na czasy pandemii przystało, hybrydowy charakter. Za pośrednictwem szkolnego Facebooka połączyło się z nami ponad 270 osób! W ten sposób mogli być z nami, obecni duchem, Rodzice tegorocznych Absolwentów oraz wszyscy zainteresowani.

Spotkanie rozpoczęło przemówienie Dyrektor ALMS Renaty Janickiej-Szyszko, która zwróciła szczególną uwagę na trudności, z jakimi spotkali się uczniowie, uczący się łącznie niemalże 14 miesięcy online. Cytując Noblistkę Wisławę Szymborską i jej wiersz Nic dwa razy, Pani Dyrektor pragnęła podkreślić, że należy cieszyć się każdą chwilą, która bezpowrotnie i niezauważalnie mija, podobnie jak czas nauki w murach tej szkoły dla naszych tegorocznych Maturzystów. W ostatnich słowach wyraziła prośbę, aby bez względu na to, jak potoczą się dalsze ich losy, nie zapomnieli o najważniejszym – byciu dobrymi ludźmi.

Następnie zabrała głos wychowawczyni klasy 3a, Patrycja Zapolska. W ciepłych i wzruszających słowach skierowanych do Dziewcząt podziękowała im za owocną współpracę i udzieliła wskazówek, które – jak to ujęła – mogą ze sobą nosić w podręcznym życiowym bagażu. Tuż po niej głos zabrał trener klasy 3a, Janusz Kopaczewski. W zwięzłym, ale treściwym wystąpieniu podsumował wspólną koszykarską przygodę, pogratulował Absolwentkom ukończenia liceum i życzył dalszych sukcesów.

Po słowach skierowanych do klasy 3a przyszedł czas na Chłopaków, uczących się w równoległej 3b. Ich wychowawczyni, Dorota Kowalska, jednocześnie w humorystyczny i poruszający sposób streściła swoją współpracę z nimi. Nie zabrakło chwil grozy, kiedy, jak sama przyznała, brakowało jej pomysłu, w jaki sposób załagodzić kolejny konflikt, rozwiązać problem wychowawczy, ale nie zabrakło również miłych wspomnień, czułych słów i podziękowań. Trener klasy 3b skierował się do każdego z Chłopców z osobna. Pokazał przy tym, jak dobrze ich zna i jak wiele można o każdym z nich powiedzieć. Aż chciałoby się rzec, że odchodząca 3b to prawdziwa legenda Stilonu (i ALMS)! J

Absolwenci nie pozostali dłużni swoim przedmówcom. Odwzajemnili się słowami własnoręcznie przygotowanych podziękowań, które, w imieniu wszystkich, przedstawili  Julia Jeleńczak i Jakub Siudek.

Życzenia naszym Absolwentom za pośrednictwem mediów elektronicznych złożyła również pierwsza wychowawczyni dziewcząt, pani Małgorzata Goszczyk oraz Mistrz Świata, Bartosz Zmarzlik.

Na sam koniec, dla wszystkich mających łzy w oczach, że taki rocznik jak ten się drugi raz nie zdarzy, pocieszająca wiadomość. Tegoroczni Absolwenci, wspólnie ze swoimi Rodzicami podarowali Szkole tablo, które z dumą zawiśnie na korytarzu. Do końca więc nas jednak nie opuszczają!

http://