Dietetyk w szkole

CZYM SKORUPKA ZA MŁODU NASIĄKNIE…

W dniu 10.12.2019 r. mieliśmy przyjemność gościć Pana Mariusza Różańskiego (dietetyk sportowy, ultramaratończyk, triathlonista), który w ramach lekcji wychowawczych poprowadził zajęcia z zakresu dietetyki sportowej. Odbiorcami warsztatów byli chłopcy z klasy 1b oraz dziewczęta z klasy 1a. Było to cenne doświadczenie dla uczniów-sportowców Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego, które obfitowało w wiele ciekawych, praktycznych pytań np.:

-Czy dieta keto jest dobra dla sportowca z założeniem, że przed samym meczem jemy węglowodany ?

– Na ile przed meczem trzeba zjeść posiłek i jaki ?

– Hipo czy izotonic w trakcie meczu ? – Co zjeść na śniadanie ?

– Co mam jeść, żeby być wyższym ?

– Czy żele energetyczne są ok ?

– Jakie mamy brać suplementy ?

W rozwoju sportowym jeszcze wiele pracy przed uczniami ALMS, ale ich świadomość rośnie z dnia na dzień. Zdajemy sobie sprawę, że poziom w sporcie jest bardzo wyrównany, ale mamy świadomość, że praca nad mentalnością i dbałość o zbilansowaną dietę, w ostatecznym rozrachunku może zadecydować o zwycięstwie. Wiele elementów trzeba połączyć aby być zdrowym i szczęśliwym sportowcem.

diethttp://