Europejski Dzień Języków Obcych

W czwartek 26.09. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych (EDJO). Z tej okazji zespół nauczycieli języków obcych przygotował dla naszych uczniów dwugodzinny blok konkursowy, umożliwiający zaprezentowanie wiedzy na temat wybranych krajów oraz wykazanie się umiejętnościami sportowymi i tanecznymi. Wszystkie grupy językowe przybrały nazwy różnych krajów i ich barwy. Zapoznały się z ciekawostkami na ich temat i zaprezentowały je na forum szkoły. Następnie uczniowie podzielili się rolami i wytypowali swoich prędkonogich biegaczy, tak potrzebnych, by wygrać biegane dyktando! W drugiej turze wszystkie grupy wymyślały jak najdłuższy wąż wyrazowy składający się z angielskich i niemieckich wyrazów. Po nim wykazały się znajomością słówek w czterech ogłoszonych wcześniej językach: niderlandzkim, węgierskim, portugalskim i bośniackim. Czwarty konkurs dotyczył tego, co uczniowie zapamiętali ze wstępnych prezentacji innych grup- musieli napisać jakikolwiek fakt na temat każdego obecnego na sali kraju, który w tychże prezentacjach został podany. Zakończyliśmy nasz dzień występami tanecznymi poszczególnych krajów. Urzekły nas: Belgijka, taniec Scooby’ego, makarena, twist, włoska żołnierska „Ciao, Bella” w nowoczesnym wykonaniu, mołdawskie rytmy „Numa, numa” oraz klimaty brazylijskie i japońskie. Nasi uczniowie-sportowcy pokazali kolejny raz, że taniec to ich drugie imię. Zwycięzcą tegorocznych konkursów została grupa włoska, która w nagrodę uda się pod opieką nauczyciela do kina Helios na wybrany film.

edjohttp://