Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Akademickim Liceum Mistrzostwa Sportowego

W miniony poniedziałek spotkaliśmy się po raz pierwszy w naszej szkole po długiej wakacyjnej przerwie.

O godzinie 9:00 oficjalnie przywitaliśmy nowy rok szkolny 2019/2020.        Uroczystość zaszczycili Rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska, prezesi klubów AZS AJP Gorzów p. Roman Sondej, ZKS Stilon p. Mariusz Słomiński oraz trener pierwszego zespołu p. Kamil Michniewicz. Obecni również byli rodzice.

Uroczystość prowadził uczeń klasy III b Karol Woźniczka. Pani Dyrektor Renata Janicka-Szyszko powitała wszystkich zebranych i poinformowała o odniesionych sukcesach sportowych w końcówce sezonu minionego roku szkolnego. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do uczniów, którzy pierwszy raz rozpoczynają naukę w naszej szkole.

Pani Rektor zainaugurowała rok szkolny, życząc między innymi uczniom sukcesów w nauce i sporcie. Podkreśliła, że dano im szansę łączyć pasję z obowiązkami szkolnymi.

Następnie rozpoczęła się część mniej oficjalna, w której uczniowie klasy II b udzielili wesołego instruktażu, w jaki sposób mamy odnosić sukcesy sportowe w tym roku.

Uroczystość zakończył  symboliczny dźwięk dzwonka, który wieszczył rozejście się uczniów z wychowawcami do poszczególnych klas.  

relacja http://