GALA MŁODYCH MISTRZÓW W ALMS

W miniony piątek, po raz pierwszy w naszej szkole, odbyła się gala podsumowująca sukcesy sportowe i naukowe uczniów. Na tę uroczystość przybyły władze Akademii im. Jakuba z Paradyża, Lubuski Kurator Oświaty, Prezes Klubu AZS AJP Gorzów Wielkopolski oraz Wiceprezes Stilonu.

Najwybitniejsi sportowcy naszej szkoły zostali uhonorowani przez Panią Dyrektor stypendiami. Wyróżnieni zostali również uczniowie gimnazjum z wysoką średnią ocen oraz finaliści olimpiady z języka angielskiego – Aleksander i Maksymilian Wojdyło.

To spotkanie stało się też doskonałą okazją do pożegnania klas trzecich wygasającego gimnazjum. Uczniowie liceum przygotowali szereg niespodzianek dla swoich młodszych kolegów. Gromkimi brawami została nagrodzona piosenka do melodii Mamma Mia zespołu Abba, której tekst idealnie oddaje ducha naszej szkoły. Oto fragmenty:

Nie ma życia poza ALMS,

jest tu wszystko, czego możecie chcieć.

(oooooo)

Przystojniaków Stilon daje nam,

łał, łał, nie zmarnuj okazji.

Piłkarz tutaj cud malina jest,

zostań tak, jak długo zechcesz!

Są tutaj koszykarki,

na których widok masz ciarki,

zostań tak, jak długo zechcesz!

Gimnazjaliści mieli okazję także obejrzeć multimedialną Księgę Wspomnień, której karty tworzyły zdjęcia uczniów. To był bardzo wzruszający moment. Niejednemu z nas zakręciła się łezka w oku…

Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna – głosi motto ks. Jana Twardowskiego, które stało się hasłem przewodnim imprezy. Życzymy naszym wspaniałym sportowcom jeszcze więcej zwycięskich laurów, a gimnazjalistom okazji do dalszego rozwoju!

napisała: Patrycja Zapolska