Dzień bez przemocy

Przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej oraz cyberprzemocy, tajniki dobrej komunikacji, mediacje jako skuteczna metoda rozwiązywania konfliktów, szyfrowanie, odkodowywanie, zasady bezpieczeństwa w sieci …….Wiele ważnych tematów zostało poruszanych w Dniu bez Przemocy, który odbył się w ALMS 13 marca 2019 roku.

„Nie daje mocy stosowanie przemocy – strefa wolna od hejtu w realu i cyberprzestrzeni” pod tym hasłem odbyły się w naszej szkole warsztaty umiejętności interpersonalnych oraz prelekcje dotyczące zarówno przemocy rówieśniczej, jak i cyberprzemocy. Zajęcia prowadzone były przez zaproszonych gości: A. Maslej i M. Surowiec – specjalistki od mediacji, E. Błaszkowskiego – doradcę metodycznego z Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, specjalistę od cyberprzestrzeni oraz nauczycieli i pedagogów naszej szkoły.

Po serii zajęć odbył się ogólnoszkolny konkurs, w trakcie którego uczniowie, wykorzystując nowe technologie, rozwiązywali zadania związane z tematyką całego dnia oraz uczyli się, jak w pozytywny i bezpieczny sposób można wykorzystać Internet, komputer i smartfon.

Trzy zwycięskie drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych sponsorów: firmę Bowling City Gorzów, Silcare oraz LG Polska.

Efektem Dnia bez Przemocy, poza zdobytą wiedzą i dobrą zabawą, jest „strefa wolna od hejtu w realu i cyberprzestrzeni”czyli przytulny kącik, w którym uczniowie mogą zrelaksować się, spokojnie  porozmawiać, przeczytać wartościową lekturę. Strefę stworzyli nasi nauczyciele: Magda Krzyżaniak – nauczycielka plastyki oraz Przemek Pieczyński- psycholog sportowy.

                                                                                              Organizatorzy: E.Błaszczak. M. Goszczyk, D.Kowalska