3 miejsce w Mistrzostwach

W trakcie odbywających się Finałów Mistrzostw  woj. lubuskiego w koszykówce dziewcząt szkół gimnazjalnych nasze uczennice zdobyły brąz.

 

Podopieczne trenera Łukasz Hiszpańskiego mają za sobą długą drogę w rozgrywkach szkolnych w koszykówce kobiet. W Gorzowie nasze młode koszykarki zajęły drugie miejsce, to samo miejsce uzyskały w półfinałach, pokonując zespoły z takich miejscowości jak Sulęcin, Strzelce Krajeńskie czy też Kostrzyn. Miejsce to dało awans do finałów woj. lubuskiego rozgrywanych we Wschowie.

Pierwsze spotkanie to wyrównana walka obu zespołów z nieznaczną przewagą naszej szkoły, która przez 3 kwarty prowadziła 2-4 punktami. Ostatnie 10 minut to niezwykła walka i zaangażowanie gospodyń, które ostatecznie wygrały cały mecz a potem turniej, zdobywając złoto.

Drugi pojedynek to zdecydowana przewaga naszego zespołu, który z minuty na minutę powiększał swoją przewagę. Wygrana ta zapewniła naszej szkole brązowy medal Mistrzostw woj. lubuskiego w koszykówce dziewcząt szkół gimnazjalnych.

 

W czasie całych rozgrywek szkołę reprezentowały:

 

– Zuzanna Januszke

– Lidia Madej

– Semila Kurcin

– Wiktoria Pawelczyk

– Julia Piątek

– Oliwia Piórkowska

– Natalia Lewandowska

– Gabriela Pyrlik

– Michalina Brzezińska

– Paula Jasińska

– Iga Krawczyk

– Kamila Grochocka

– Dominika Doroszko

– Zuzanna Musiał

– Anna Maciejczyk

– Gabriela Lebiecka

– Oliwia Jaroszyńska

– Lena Warzyńska

 

 

 

Wszystkim zawodniczkom i trenerowi gratulujemy!