Pierwszy Dzień Wiosny

Tegoroczny Pierwszy Dzień Wiosny uatrakcyjnił zorganizowany przez Samorząd Uczniowski konkurs Masterchef. Uczniowie liceum i gimnazjum rywalizowali, przygotowując menu degustacyjne składające się z trzech dań. Każda klasa musiała również wykonać jedną potrawę w ramach zadania specjalnego: koktajl wysokobiałkowy, deser „bomba kaloryczna” czy też przystawka bezglutenowa. Jury w składzie: pani Ewelina Kozłowska, pani Magdalena Markowska i pani Barbara Hachuła  oceniało wygląd, sposób prezentacji i walory smakowe. Najwięcej rozrywki dostarczyły komentarze drużyny z klas 1B i 2B, estetyką wyróżniały się dania serwowane przez dziewczęta, tytuł Masterchefa wywalczyli natomiast przedstawiciele klasy 3B. Zwycięzcy wybiorą się do kina, przewidziano również nagrody pocieszenia dla klas 2A i 3A, które uplasowały się ex aequo na drugim miejscu. Zabawa była wyborna, jury przeżyło degustację, ofiar w ludziach ani sprzęcie nie odnotowano, co pozwala mieć nadzieję na kolejną edycję imprezy:)