Sąd nad papierosem

W ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia, 16 listopada 2017, uczniowie Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego, wzięli udział w posiedzeniu sądu. Oskarżali „Tytoniusa PAPIEROSA” o śmierć i uszczerbek na zdrowiu  milionów ludzi. Proces odbył się w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp.

W rozprawie (spektaklu profilaktycznym), oprócz uczniów naszej szkoły, udział wzięli również uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp. Inscenizowana rozprawa miała na celu ukazanie zagrożeń związanych z paleniem tytoniu, zachęcenie młodych ludzi do podejmowania odpowiedzialnych wyborów – życia bez nałogu, kształtowanie postaw asertywnych wobec palenia tytoniu oraz propagowanie postaw prozdrowotnych, w szczególności uprawiania sportu zamiast….

Rzetelne argumenty przeciwko paleniu tytoniu przedstawili prokuratorzy -w tej roli wystąpiła młodzież z Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie Wlkp. oraz z III Liceum Ogólnokształcącego. Sąd, po wysłuchaniu stron oskarżenia i przyjęciu argumentów prokuratorów, uznał papierosa winnym i skazał Tytoniusa, prawomocnym wyrokiem,  na dożywocie.

W „rozprawie” relacjonowanej przez większość gorzowskich mediów wzięli udział:

  1. Zespół prokuratorów: Martyna Michniewicz – kl. I a, Maciej Baranowski – kl. I b oraz Karol Woźniczka – kl. I b
  2. Ławnik – Mikołaj Winiarski – kl. I b
  3. Policjanci doprowadzający oskarżonego papierosa Tytoniusa – Patryk Kowalski oraz Michał Rawiak z kl. I b.
  4. Obserwatorzy i widownia na rozprawie: uczennice kl. I a

Opiekunami naszych uczniów były: Dorota Kowalska – pedagog szkolny oraz Julia Chomska – psycholog.

Wszystkim młodym ludziom, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie składamy ogromne podziękowania.

DK., JCh.

Relację z przebiegu procesu można obejrzeć w telewizji TELETOP klikając na poniższy link.

http://tvgorzow.pl/2017/11/16/papieros-winny/