Spotkanie z ultramaratończykami

21 czerwca br. w sali audiowizualnej Akademickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego odbyło się spotkanie z ultramaratończykami: panem Dariuszem Dregerem oraz panem Piotrem Florczakiem. Zaproszeni goście bardzo ciekawie opowiadali o drodze do osiągnięcia swoich największych sukcesów sportowych.

Dariusz Dreger ukończył jeden z najbardziej prestiżowych ultramaratonów w Europie – Ultra-Trail du Mont-Blanc (UTMB) – Uczestnicy muszą pokonać 168 kilometrów o łącznym przewyższeniu 9600 m. Trasa wiedzie malowniczymi szlakami dookoła masywu Mont Blanc i przebiega przez trzy państwa: Szwajcarię, Francję i Włochy.

Piotr Florczak ukończył Baikał Ice Marathon. To ekstremalne zawody rozgrywane w Listwiance, 60 km od Irkucka. Zawodnicy rywalizują po zamarzniętym, najgłębszym jeziorze na Syberii. To jeden z najbardziej ekstremalnych płaskich maratonów na świecie. Biegacze ścigają się przy -20 stopniach Celsjusza, na pokrywie lodowej o grubości 1,5 metra. Na punktach odżywczych podawana jest gorąca herbata, chleb, kiełbasa i… wódka.

Nasi podopieczni obejrzeli zdjęcia i krótkie filmy z poszczególnych zawodów, Mieli okazję zapoznać się ze sprzętem potrzebnym do startu w ultramaratonach i zadawać pytania dotyczące treningów do zawodów.