Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole 10 listopada. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym roku, uroczystość została przygotowana przez uczennice klasy trzeciej.

Uroczystości patriotyczne rozwijają poczucie przynależności do społeczności patriotycznej,  kształtują prawidłowe postawy wobec swej ojczyzny,  dostarczają także uczniom i nauczycielom  radości,
i przyjemności .

Nie był to tradycyjny apel z okazji święta państwowego. Uczniowie przygotowali informacje
o okolicznościach odzyskania przez Polskę niepodległości oraz o jej twórcy Józefie Piłsudskim. Odśpiewali pieśni patriotyczne, które towarzyszyły  Tym, którzy walczyli i ginęli za  naszą wolność .

Klasa 1a – Nie masz nad Leguna

Klasa 1b – O mój Rozmarynie

Klasa 2a – Piechota

Klasa 2b – Przybyli Ułani

Klasa 2c – Legiony

Taka forma przedstawienia ważnej historii w dziejach naszego kraju bardzo spodobała się całej społeczności szkolnej.