Spływ kajakowy

Dnia 4 października 2016 roku, używając wyprawowego słownictwa, wykorzystaliśmy okienko pogodowe i ruszyliśmy na wielką przygodę. Uczennice 2b zapragnęły sprawdzić się w kajakach, więc pojechaliśmy na spływ kajakowy. Wybraliśmy rzekę Obrę z kilku powodów: blisko, piękne krajobrazy, możliwość podziwiania fortyfikacji wojennych itp.

Po dojechaniu do Starego Dworku czekała na nas atrakcja w formie obracania mostu obrotowego, który Niemcy zbudowali jeszcze przed II wojną światową.

Następnie wsiedliśmy do kajaków i ruszyliśmy na kajakowy szlak. Niektóre osoby siedziały pierwszy raz w kajaku, więc musiały przejść bardzo szybkie szkolenie w używaniu wioseł i sposobach pokonywania przeszkód rzecznych.

W połowie trasy zrobiliśmy sobie przerwę na posiłek. Było ognisko i pieczone kiełbaskiJ a nawet mecz w siatkówkę.

Po nabraniu sił znów ruszyliśmy kajakami na malowniczą rzekę, podziwialiśmy różnorodny drzewostan otaczający nas wszędzie, mogliśmy zauważyć efekty pracy bobrów licznie tu występujących, a przede wszystkim zmagaliśmy się z dużą liczbą przeszkód w postaci zwalonych do wody drzew.

Po licznych przygodach, które najlepiej mogą wyrazić tylko uczestnicy spływu, wróciliśmy busem do Gorzowa – trochę zmęczeni, ale bardzo usatysfakcjonowani zorganizowaną wycieczką.

Tomek Walkowiak