W dniach 16-18 września odbył się I OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ O PUCHAR REKTORA AKADEMII IM. JAKUBA Z PARADYŻA W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM, dla uczniów gimnazjum dziewczęta rocznik 2001 i młodsze. Do udziału w turnieju zaproszonych zostało 6 drużyn:

UKS TROPS Kartuzy

ENEA AZS Poznań

UKS KORMORAN Sieraków

UKS „OLIMPIJCZYK” Drawsko Pomorskie

oraz dwie drużyny z Gorzowa

ENEA AZS Gorzów Wlkp. I

ENEA AZS Gorzów Wlkp. II.

W obu gorzowskich drużynach grały uczennice AGMS. Turniej miał na celu nie tylko wyłonienie najlepszego zespołu i najlepszych zawodniczek, ale także integrację młodzieży z różnych miast oraz zwiększenie ich umiejętności komunikacyjnych. Dlatego też oprócz rozgrywek turniejowych przeprowadzone zostały warsztaty integracyjne, warsztaty „Bezpieczeństwa w czasie imprez sportowych” dla uczestników. Nauczyciele trenerzy wzięli udział w warsztatach z poprawnej komunikacji i poznali elementy treningu mentalnego, który pomoże im w dalszej pracy z zawodnikami. Wszyscy wzięli udział w zajęciach plenerowych zwieńczonych wspólnym ogniskiem. Po trzydniowych zażartych rozgrywkach wyniki przedstawiają się następująco:

Klasyfikacja końcowa:

1. UKS TROPS Kartuzy
  2. ENEA AZS Poznań
  3. UKS KORMORAN Sieraków
  4. ENEA AZS Gorzów Wlkp. I
  5. UKS „OLIMPIJCZYK” Drawsko Pomorskie
  6. ENEA AZS Gorzów Wlkp. II

Najlepsza zawodniczka w drużynie:

UKS „OLIMPIJCZYK” Drawsko Pomorskie – Patrycja Czubek

UKS TROPS Kartuzy – Anna Adamczyk

UKS KORMORAN Sieraków – Wanessa Krzętowska

ENEA AZS Poznań – Agata Jędrzejewska

ENEA AZS Gorzów I – Weronika Dudek (uczennica AGMS)

ENEA AZS Gorzów II – Nicole Szadkowska (uczennica AGMS)

Pierwsza piątka turnieju:

1. Alicja Kościukiewicz – UKS „OLIMPIJCZYK” Drawsko Pomorskie
  2. Karolina Kupczyk – ENEA AZS Gorzów Wlkp. I
  3. Patrycja Szczecińska – UKS KORMORAN Sieraków
  4. Agata Piastowska – UKS TROPS Kartuzy
  5. Joanna Kobylińska – ENEA AZS Gorzów Wlkp. I (uczennica AGMS)

Turniej, w czasie którego nawiązane zostały nowe znajomości, a nawet przyjaźnie, udało się zorganizować dzięki pozyskaniu przez Akademię im. Jakuba z Paradyża środków z Rządowego Programu Wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki wychowania i opieki w szkołach – „Bezpieczna+”. Koordynatorem turnieju był trener Janusz Kopaczewski.