Integracyjny wyjazd klas pierwszych na Długie

1 września po inauguracji roku szkolnego w Akademickim Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego uczniowie klas pierwszych oraz ich wychowawcy i trenerzy wzięli udział w spotkaniu integracyjnym zorganizowanym przez szkołę, a przeprowadzonym przez ośrodek Kadet nad jeziorem Długie. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali ze sobą uczestnicząc w grze terenowej polegającej na jak najszybszym dotarciu do skrzyni z nagrodą. Po kilkugodzinnej pogoni za wskazówkami ukrytymi w lesie oraz na jeziorze – tu uczniowie musieli wykazać się umiejętnością pływania kajakami – zwycięstwo przypadło klasie I A. Dumne dziewczęta stały się posiadaczkami barwnych bransoletek, a niesione euforią wskoczyły z pomostu do wody by uczcić wygraną.  Pogoda dopisała,  można było zatem jeszcze skorzystać z innych atrakcji przygotowanych przez animatorów imprezy: wspinaczki na ściankę i strzelania. Dopełnieniem wspaniałej zabawy było ognisko, przy którym pieczono kiełbaski i posilano się grillowanymi ziemniakami i pyszną sałatką. W drogę powrotną uczniowie i nauczyciele udali sie zmęczeni, ale w szampańskich nastrojach.