PROJEKT „MŁODY INŻYNIER” W ZESPOLE SZKÓŁ MECHANICZNYCH

W piątek 6 listopada w Zespole Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się

zajęcia w ramach kolejnej edycji  projektu „MŁODY INŻYNIER”. W zajęciach udział wzięły uczennice klasy 2 Akademickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego.

Uczennice naszego gimnazjum podczas zajęć poznawały tajniki chemii, wykonując doświadczenia pod nadzorem pani Heleny Niczyj. Podczas wspólnego wykonywania doświadczeń poznały właściwości wodoru oraz przekonały się jakie znaczenie ma w życiu codziennym zjawisko podciśnienia.

W matematyczne zawiłości związane z projektowaniem brył wprowadził uczennice pan Mariusz Grusza, pod okiem którego zostały zbudowane szkoły przyszłości.

W różne  zjawiska z zakresu fizyki, np. takie jak ciecz nieniutonowska, wprowadziła nasze uczennice pani Agata Skiba, która odpowiadała na wiele pytań dotyczących zagadnień fizycznych.

Jak działają poduszkowce oraz dzięki czemu możliwy jest lot rakiet wyjaśniali panowie Jan Rusin oraz Zbigniew Skiba.

Podczas zajęć uczennice poznały również tajniki mechatroniki za sprawą pana Andrzeja Peszko, który na co dzień jest pracownikiem Centrum Kształcenia Praktycznego, w którym uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych odbywają zajęcia praktyczne.

Na zakończenie zajęć, pełniący obowiązki dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych pan Piotr Kruk wręczył opiekunom grup certyfikaty potwierdzające przyjęcie szkoły do Klubu Młodego Inżyniera, a każdy z uczestników zajęć dostał dyplom Młodego Inżyniera.