Internat

Internat Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego  powstał w 2015 roku. Początkowo zamieszkiwały go dziewczęta trenujące koszykówkę w klubie sportowym AZS AJP Gorzów Wielkopolski. Od września 2016 roku dołączyli również chłopcy, którzy trenują w ZKS Stilon Gorzów. W roku szkolnym 2019/2020 mury szkoły i jednocześnie internatu opuścili wychowankowie, którzy byli z nami od samego początku! O tym, jak się rozwijaliśmy, najlepiej świadczą liczby. Początkowo do dyspozycji uczniów było 7 pokoi (18 miejsc), a w tej chwili 22 pokoje (58 miejsc).

Internat Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego mieści się na 8 piętrze Domu Studenta przy ul. Piłsudskiego 9.  Uczniowie zostają zakwaterowani w pokojach dwu-, trzy- i czteroosobowych. Pokoje wyposażone są standardowo w łóżka, stół, krzesła i szafy.
W niektórych z nich są również lodówki. Istnieje także możliwość podłączenia internetu
w pokojach. Z jednego węzła sanitarnego korzystają mieszkańcy 4 pokoi. W każdej łazience są dwie umywalki, prysznic i osobne WC.

Do dyspozycji wychowanków jest:

• pokój nauki – z dwoma stanowiskami do pracy, tablicą oraz flipchartem,
  • kuchnia – z dwiema kuchenkami elektrycznymi, mikrofalówką, pojemną lodówką oraz podstawowym wyposażeniem kuchennym (garnki, patelnie, deski do krojenia),
  • siłownia – z ławeczką do ćwiczeń, rowerkiem stacjonarnym oraz zestawem rollerów
    i masażerów,
  • pralnia z suszarnią – z pralką, pralko-suszarką oraz dwiema suszarkami elektrycznymi do ubrań oraz miejscem do suszenia ubrań na suszarkach stojących,
  • świetlica – z trzema stanowiskami komputerowymi z dostępem do internetu, dwiema kamerkami i drukarkami, kanapą do wypoczynku, wspólnych rozmów oraz miejscem na granie w planszówki.

W internacie pracują wychowawcy, nauczyciele ALMS oraz trenerzy. Dyżury wychowawcze są skorelowane z czasem lekcji w szkole. Nasza placówka otwarta jest również w weekendy, co znacznie ułatwia uczestniczenie młodzieży w treningach lub rozgrywkach.

Czas pandemii przyniósł wiele zmian, również w internacie. Aby wychowankowie mogli połączyć naukę zdalną wraz z uczestnictwem w treningach czy konsultacjach przed maturą, placówka jest otwarta całą dobę. W ciągu dnia zaplanowana jest przerwa obiadowa,
a posiłki dowożone są przez catering.

Cyklicznie wychowawcy organizują spotkania tematyczne z młodzieżą, które dotyczą m.in. ekologii, zdrowego trybu życia, kultury, rozwoju osobowości wychowanków czy kształtowania postaw społecznych.

http://