Akcja Narodowe Czytanie za nami

W ubiegły piątek, 6 września, uczestniczyliśmy w kolejnej edycji Narodowego Czytania. Mieliśmy okazję wysłuchać lektury Legendy o Janie i Cecylii, pochodzącej z powieści Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej, czytanej przez zaproszonych gości.

Pierwszy fragment, poprzedzony wykładem o życiu i twórczości pisarki, przeczytała prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska. Kolejne fragmenty przeczytali: Joanna Kłosińska – krewna Elizy Orzeszkowej i wokalistka zespołu Fisheclectic, promowanego przez Marka Niedźwiedzkiego na antenie radiowej Trójki, Kamil Michniewicz – trener pierwszego składu ZKS Stilon, Mateusz Ciawłowski – youtuber i wschodząca gwiazda sceny muzycznej oraz Wiktoria Keller – koszykarka AZS AJP Gorzów. Zaproszeni goście wywołali pozytywne zaskoczenie i zostali nagrodzeni niemałymi brawami.

Dzięki tak ciekawemu odczytaniu Legendy o Janie i Cecylii, każdy z nas mógł zaznajomić się z fragmentem nadniemeńskiej powieści i oczyma wyobraźni zobaczyć jej urok.

czytaniehttp://