Światowy Dzień Rzucania Palenia

Światowy Dzień Rzucania Palenia w Akademickim Liceum Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie Wlkp.

„Wyginam śmiało ciało, by fajek się nie chciało”

15 listopada 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Rzucania Palenia pod hasłem: „Wyginam śmiało ciało, by fajek się nie chciało”. Z tej okazji odbyło się wiele przedsięwzięć, których głównym celem było propagowanie sportu i zdrowego stylu życia jako alternatywy dla uzależnienia od tytoniu.  W organizacji tego dnia pomogły nam: Wojewódzka i Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologicznej w Gorzowie oraz klub AZS AJP Gorzów.

Najważniejszym punktem obchodów był miniturniej piłki koszykowej dziewcząt „Gramy o zdrowie”. Wzięły w nim udział uczennice 3 klasy gimnazjalnej Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego, koszykarki ze Szkoły Podstawowej nr 13 oraz zawodniczki grupy środowiskowej AZS AJP Gorzów. W przerwach między meczami, mistrzynie Polski Kadetek z 2018 roku, uczennice Akademickiego Liceum, dopingowały swoje młodsze koleżanki, tańcząc fantastyczne układy chirliderskie.

Oprócz turnieju, w szkole odbyły się  zajęcia profilaktyczne dotyczące szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Uczniowie mieli również możliwość skorzystania z  indywidualnych konsultacji ze specjalistami, mogli zmierzyć poziom dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu, przejść się w alkogoglach oraz poczęstować pysznym jabłkiem, symbolem rzucania palenia.

Zwieńczeniem wszystkich działań był udział w przedstawieniu „Sąd nad papierosem” przygotowanym  przez uczniów klas 2.  Tytonius Papieros wyrokiem sądu został uznany za winnego śmierci milionów ludzi i prawomocnym wyrokiem skazany!!!!!!

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tak dużego przedsięwzięcia – uczniom, trenerom, nauczycielom oraz pracownikom instytucji.

Organizatorzy: Dorota Kowalska i Małgorzata Goszczyk

”Wyginaj śmiało ciało, by fajek się nie chciało”