GOŚĆ W AKADEMICKIM GIMANZJUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

3 listopada 2014 gościem Akademickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego była zawodniczka KSSSE AZS PWSZ Gorzów Izabela Piekarska.

Zaproszona przez trenera Janusza Kopaczewskiego, który jest również wychowawcą pierwszej klasy, poprowadziła lekcję wychowawczą.

Izabela Piekarska opowiadała uczennicom o swojej drodze do uprawiania koszykówki, o pierwszych chwilach w Szkole Mistrzostwa Sportowego a przede wszystkim o studiach na amerykańskiej uczelni w UTEP i występach w drużynie koszykówki amerykańskiej uczelni. Uczennice AGMS dowiedziały się, ze dzięki grze na wysokim poziomie można otrzymać atrakcyjne stypendium i skończyć prestiżowe studia w USA. Izabela Piekarska opowiedziała o sposobie trenowania w USA, o wymaganiach stawianych przez trenerów, o pomocy, jaką otrzymują studenci-sportowcy. Szczególną uwagę zwróciła na możliwość poznania amerykańskiej kultury, zwiedzenia USA, nawiązania przyjaźni z ludźmi z różnych krajów.

Uczennice słuchały z ogromnym zaciekawieniem i zadawały mnóstwo pytań. Pytały np. o trudności z adaptacją w nowym środowisku, motywację do uprawiania koszykówki, sposoby godzenia nauki z uprawianiem sportu, sportowe autorytety. Pytaniom nie było końca.

Rozmowa z tak utytułowaną i doświadczoną zawodniczką stanowi dla dziewcząt motywację do większego wysiłku na lekcjach i treningach.

Mamy nadzieję, że również inne zawodniczki KSSSE AZS PWSZ Gorzów odwiedzą Akademickie Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego! Zapraszamy!