Konkurs recytatorski

04.06 odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski z okazji Dnia Wolności i Praw Obywatelskich. Gimnazjaliści recytowali tego dnia grupowo poezję patriotyczną, aby uczcić kolejną rocznicę wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce.

Klasa 2a zaprezentowała publiczności wiersz pt. „Polska” Antoniego Słonimskiego, chłopcy z klasy 2b recytowali utwór „Tu wszędzie Polska” Tadeusza Kubiaka. Nieco inny repertuar wybrali uczniowie klas trzecich. Dziewczęta wybrały znany wszystkim wierszyk „Kto ty jesteś?” Władysława  Bełzy, natomiast uczniowie klasy 3b sparafrazowali utwór Czesława Niemena  ”Sen o warszawie”. Wyniki konkursu są następujące:

IV miejsce – klasa 2b
III miejsce – klasa 2a
II miejsce klasa – 3a
I miejsce – klasa 3b

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za udział w konkursie.