Konkurs „Fußball + Deutschunterricht = Spaß!”

W zeszłym tygodniu uczniowie klas drugich wzięli udział w konkursie pt. „Fußball + Deutschunterricht = Spaß!”. Goethe Institut wyznaczył zadanie, które polegało na zrobieniu zdjęcia, na którym widoczne będzie wykorzystanie tematyki piłkarskiej podczas lekcji języka niemieckiego. Udział w konkursie był dla gimnazjalistów świetną okazją do utrwalenia i rozszerzenia słownictwa związanego z piłką nożną. Drugoklasiści z zapałem przystąpili do dzieła i przygotowali dwa plakaty, na których opisane były poszczególne elementy boiska oraz stroju piłkarza. Uczniowie w pocie czoła dopasowywali niemieckie odpowiedniki do tak dobrze znanych im polskich nazw. Zadanie to szczególnie przypadło do gustu młodym adeptom piłki nożnej, którzy na bieżąco tłumaczyli swoim koleżankom wszelkie zawiłości związane z futbolem. Teraz pozostaje nam tylko czekać na wyłonienie zwycięzców konkursu.