Dzień Tolerancji i Bezpiecznego Internetu

Dzień Tolerancji i Bezpiecznego Internetu, to impreza cykliczna w ALMS. W tym roku odbył się 4 marca, pod hasłem ,,Nie daje mocy stosowanie przemocy-rozpaczy często nie widać”. Głównym przesłaniem tego dnia było pokazanie smartfonu i komputera, jako komunikatorów, które mogą być źródłem zabawy i dobrych emocji, a nie narzędziem prześladowania i ośmieszania, mogącego doprowadzić do poczucia odrzucenia, a w konsekwencji do depresji. Młodzież wzięła udział w wykładzie,, Depresja młodzieńcza – rozpacz nie zawsze jest widoczna” wygłoszonym przez psychologa klinicznego A. Chojnacką – Czachór oraz rywalizowała ze sobą rozwiązując liczne zadania z wykorzystaniem Internetu i telefonu. Odbył się również konkurs na stworzenie autorskiej emotikony pozytywnych emocji J (wszystkie można obejrzeć na naszym facebooku). Drużyny które zwyciężyły otrzymały atrakcyjne nagrody: bilety do Bowling City, kina Helios, wejściówki do Słowianki oraz zestawy kosmetyków firmy Silcare.

Tego dnia miało też miejsce podsumowanie Szkolnego Dyktanda Sportowego, które odbyło się 21 lutego 2020 roku. Zwycięzcą dyktanda został uczeń klasy II b – Jakub Siudek, II miejsce zajął Maksymilian Wojdyło – kl. Ib, III miejsce – Agata Straszewska z kl. III a, wyróżnienie natomiast otrzymała Julia Jeleńczak z kl. II a. Autorki dyktanda, p. P. Zapolska oraz E. Czyżewska wraz z panią dyrektor R. Janicką –Szyszko, wręczyły zwycięzcom okolicznościowe dyplomy oraz nagrody.

http://